Apbedīšanas biroji: Rīgā

Kā rīkoties? - Pirmie soļi nāves gadijumā

Medicīnas darbinieks noteiks nāves faktu. Iestādes darbinieki paziņos par tuvinieka nāvi. Mirušo nogādās ārstniecības iestādes patoloģijas nodaļas morgā. Lai iegūtu nāves cēloņa apliecību, kas nepieciešama miršanas apliecības izsniegšanai, to var saņemt no ārstniecības iestādes patoloģijas nodaļas vai ārstējošā ārsta.

Konsultācijas 24/7 Diennakts +371 20001319

Ja Jūs esat drošs, ka cilvēks ir miris, tad ir jāinformē mirušā ģimenes ārsts vai dežurējošais ārsts. Ja Jums nav pilnīgas pārliecības, ka cilvēks ir miris, tad jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvanot uz tālruni 113. Ja mirušais ir jaunāks par 50 gadiem, noteikti jāinformē policija, kad nāves fakts ir apstiprināts.

Konsultācijas 24/7 Diennakts +371 20001319

Ja ir bijusi konflikta situācija, noticis nelaimes gadījums vai pašnāvības gadījums, vai pastāv aizdomas par šādiem notikumiem, nepieciešams sazināties ar policiju, izmantojot Valsts policijas palīdzības tālruni – 110 vai 112. Policijas darbinieki pieņems lēmumu par tālākajām darbībām, un, ja nepieciešams, veiks tiesu medicīnisko ekspertīzi, kā arī organizēs mirušā pārvadāšanu uz Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru. Medicīnisku apliecību par nāves cēloni izsniegs Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā.

Konsultācijas 24/7 Diennakts +371 20001319

Ja mirušais ir reģistrēts Rīgā, pašvaldība piedāvā bezmaksas kapavietu izmantošanas iespēju Bolderājas vai Jaunciema kapos. Tomēr, ja mirušais nav reģistrēts Rīgā, ir iespējams, ka kāds tuvinieks vai cita persona varētu sniegt atļauju apglabāt mirušo kapos, ar kurām ir noslēgts līgums. Alternatīvi, tuviniekiem ir jāsazinās ar pašvaldību, kurā mirušais ir reģistrēts, lai saņemtu informāciju par pieejamajām jaunām kapavietām.

Kontaktinformācija Rīgas kapsētu darbības jautājumos:

Rīgas domes un Mājokļu un vides departamenta bezmaksas informatīvais tālrunis: 80000290.

Konsultācijas 24/7 Diennakts +371 20001319

Kremācija vai tradicionālās bēres?.
Kremācija ir ekonomiska.
Mirušais tiek kremēts zārkā, kas satur tikai labi degošu materiālu. Pēc kremācijas pelni tiek novietoti kapsulā ar informāciju par mirušo, un to izsniedz tuviniekiem vai pilnvarotai personai. 
Izmaksas kremācijai ir ap 400 eur,
Izmaksas skatīt >>>
Tālr. +371 20001319

  1. Pabalsts apbedīšanai.

a) Sociāli apdrošinātās personas (darba ņēmēji vai pašnodarbinātie), kad notiek nāve.

b) Bezdarbnieka nāves gadījumā, ja mirušais bija saņēmis bezdarbnieka pabalstu vai bija veicis iemaksas bezdarba gadījumam ne mazāk kā 12 mēnešus no pēdējo 36 mēnešu laikā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas;

c) Pensijas saņēmēja, darbspēju zaudējuma kompensācijas saņēmēja un valsts sociālās nodrošināšanas pabalsta saņēmēja nāves gadījumā. Apbedīšanas biroja "Smiltajs " darbinieki norāda, ka šo apbedīšanas pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) var saņemt jebkura persona (piemēram, kaimiņš vai draugs), kas ir apņēmusies rūpēties par mirušā iznākšanu vai kremāciju.

  1. Mirušā pensijas saņēmēja laulātajam tiek piešķirts pabalsts, ja arī laulātais ir pensijas saņēmējs.

  2. Darba nespējīgiem mirušā apgādnieka ģimenes locekļiem, kuri bija viņa apgādībā, tiek piešķirta apgādnieka zaudējuma pensija.

  3. Pašvaldība, kurā mirusi persona bija reģistrēta, var piešķirt apbedīšanas pabalstu mirušā tuviniekiem.

Konsultācijas 24/7 Diennakts +371 20001319

Strādājam kopš 2008 gada, Mūsu uzņēmumam ir arī sava apbedīšanas piederumu ražotne un mēs piedāvājam savus izgatavotos drapētos zārkus par viszemākajām cenām Latvijā. Arī pilnu apbedīšanas pakalpojumu spejam sniegt par viszemākajām canēm.
Tālr. +371 20001319